Zahradní potřeby a pomůcky

Zahradní osvětlení

Zahrada je nezbytnou součástí rodinných domů, chat, chalup a dokonce i některých nově postavených bytových domů, jež jsou například ve vymezeném areálu. Zeleň zkrátka a dobře nemůže chybět nikde, dokonce ani ve městech. I zahradní exteriér si ale zaslouží adekvátní osvětlení, bez kterého byste se ve večerních hodinách jen velmi těžko orientovali ve své vlastní zahradě a tak i okolí domova.

Vybrat správné osvětlení přitom není nijak jednoduché, a pokud si nejste v tomto směru absolutně jisti, můžete se svěřit do rukou zahradních odborníků, kteří vám navrhnou a doporučí osvětlení do poslední žárovky.

Vybrat vhodné osvětlení je totiž velmi náročné a to už jen z toho důvodu, že do exteriéru nesmí být použito jen tak nějaké osvětlení. Navíc je třeba si uvědomit, že jiné bude osvětlení pro dům, jiné například pro bazén, příjezdovou cestu ke garáži a jiné bude osvětlení například pro pergolu, která se stala zvlášť oblíbeným doplňkem pro všechny zahrady.

Nezapomínejte, že pokud se zaměřujete vyloženě na osvětlení zahrady, je nutné, aby světlo působilo ve tmě klidným a velmi příjemným dojmem. Světlo byste navíc měli jako obyvatelé domu snadno přehlédnout i přesto, že bude svítit třeba celou noc, takže by mělo být i tlumené. Zvýraznit byste přitom měli takové zahradní prvky, jako jsou například stromy, exotické keře, bazén a další doplňky vaší zahrady. Nehledě na to, že každý majitel domu se snaží vybrat taková svítila, která by příliš nezatěžovala rodinný rozpočet zbytečnými a nadměrnými výdaji za elektřinu. Ideální jsou proto solární LED světla, která čerpají ze sluneční energie a jsou tak schopna během noci svítit prakticky i několik hodin v kuse. Nemusíte se díky tomu obávat vysokým výdajům za elektřinu.

Samozřejmě lze použít i klasické zahradní osvětlení, ale v tomto případě je nutné počítat s tím, že veškeré další výdaje půjdou z vaší vlastní kapsy. Už jste si i vy vybrali to pravé zahradní osvětlení?

Komentáře jsou uzavřeny.